DZIEŃ 6- TEATR CIENI
W tym dniu poznaliśmy nowe zastosowanie lampki biurkowe i prześcieradła! Przedmioty te posłużyły nam do stworzenia sceny w teatrze cieni, zaś tekturowe rekwizyty na patyku stały się bohaterami tego teatru. Tak, tak i tym razem pełniliśmy wiele funkcji jednocześnie. Jako utalentowani artyści byliśmy scenarzystami, reżyserami i aktorami.
DZIEŃ 7 - KUKŁY, KUKIEŁKI - cudaki na patyku
Każdy aktor powinien mieć swój wizerunek i styl, który doskonali. Nasze kukiełki i inne cudaki własnoręcznie i od podstaw wykonane, odwzorowały nasze pomysły na charakter postaci scenicznych. Na tym jednak nasze zadanie się nie skończyło. Musieliśmy jeszcze stworzyć i zaprezentować układ choreograficzny z kukłami w roli głównej.
DZIEŃ 8 - TEATR KLASYCZNY czyli hulańce - przebierańce
Tego dnia na scenie teatru bibliotecznego wystąpił nie kto inny - tylko MY! Tym samym daliśmy dzień wolny naszym lalkom, kukiełkom i pacynkom. Natomiast za kulisy teatru wkroczyli kostiumolodzy i nie kto inny - tylko MY, wcieliliśmy się w ich rolę. Klasycznie odegrane przez nas spektakle miały różnorodną tematykę - od walki na kciuki, przez muzykoterapię Justina Biebera i hawajski taniec hula, aż do zaskakującego spotkania się Królowej Śniegu z Indianami.
DZIEŃ 9 - DNIEM PIĘKNOŚCI!
Po wielu dniach ciężkiej, ale jakże satysfakcjonującej pracy, nadszedł czas na zasłużony odpoczynek. Czy aby na pewno? Żeby aktor czuł się pewnie na scenie, musi również dbać o swój wygląd. Wymaga to od niego wiele wytrwałości, wyrzeczeń, cierpliwości i czasu. My również musieliśmy tego dnia poświęcić się dla „dobra sprawy”. Dzielnie stawiliśmy czoła wyzwaniu jakim było nałożenie oraz wytrzymanie 15 minut ze schnącym, tężejącym i coraz cięższym… gipsem na twarzy! Końcowy rezultat przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania. Powstałe maski gipsowe i pozostałe efekty naszej twórczej pracy można podziwiać w Galerii Podróżnika.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgTrXvHfLvLTrqx3k_-l-vszr9-ALrGEgRbAmoBNhA30ydvNeAUl5MuoJIaUWiJf2wm1RX1v_D9k5opqEtZ_VTKMpPm7uVHHpsCPxqS76A-iIvUBlpJdrYCoQZavBg09ox77_yG2Uq7ufxK/s400/teaterie26-1.gif)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhRw_z-lvdUPnQtCQTHHxTgpP2uy4fKjTvEbJUqH5044ISkexUFnpi2lq8zi7iKUBBrRZhOlWi8_gPLbMd7GBbDlH2Crf03X6TpKpeBCfLYFLAHzgiIsmv3aCmfaspYmTi9RzmhbLMK3LXS/s400/teaterie26-2.gif)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEh7nJBMVN50wC3lE52cbygyeJnMfHR6NL4WlmxW_n_6swFmUVrD0s3tL74XQgHgB5h31Iah8tu6GURtNLYyQe1mU0zcL80ivhiPs1RhhTn8TINJ03TprBdIqK6Ja8xWKuvULnrG-9OTnr_v/s400/teaterie26-4.gif)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgleeZoEwITIvySuB63q2Pi5-qTBhrggLMScQdKcoUZmxn5I4E4dmuNaZow58oyc91if-JEAvOUUVzZN8QfO6WSDEXUNmTwNn2nUI3IQsYV9FJum5DU7fZhn76ANnlXke9_PGMXLxnn4jg_/s400/teaterie26-3.gif)
DZIEŃ 10 – NIESPODZIANKA
Ostatniego dnia naszej przygody teatralnej odbyła się zabawa w Ćwierćland (na motywach bajki Giny Ruck Paquet). Cały zespół aktorów został podzielony na 4 różnokolorowe kraje. Po ich udekorowaniu, aktorzy – mieszkańcy danego kraju, musieli stworzyć konkretny charakter swojego państwa poprzez wykonanie poszczególnych zadań: zaprojektowanie godła, skomponowanie hymnu, ustanowienie świąt państwowych i tradycji. Tak powstały krainy, które miały odzwierciedlać ducha ich mieszkańców, czyli naszych małych aktorów. Zabawa pozwoliła wykorzystać nam wszystkie poznane techniki teatralne, a także pokazała nam wielobarwność i wielowymiarowość świata.
27 stycznia 2012 r. odbyło się uroczyste zakończenie TEATERII z udziałem dzieci i rodziców. Rodzice mogli podziwiać efekty pracy małych aktorów, oglądając film z ferii i wystawę prac wykonanych podczas zajęć. Wszystkim dzieciom dziękujemy za udział w tej teatralnej zabawie! Szczególne podziękowania należą się: Joannie Łaganowskiej, Katarzynie Pałce, Monice Wołoszyn, Maćkowi Wachowi i wszystkim wolontariuszom, pomagającym przy powstaniu i realizacji tego projektu.
Kurtyna w dół!
2 komentarze:
Pięknie Pani Olu:)!!!
Szczególne podziękowania dla Pani i jeszcze twórcy plakatu zapowiadającego:). Świetne zajęcia i pomysły.
Prześlij komentarz